پایگاه خبری تحلیلی نهاوند

در 24 ساعت چه میگذرد باما همراه شوید !!!

جشن بزرگ نهاوندی ها

جشن بزرگ نهاوندی های مقیم مرکز با همت آقای دکتر مهدی سنایی نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
این مراسم با حضور چهره های سرشناس نهاوندی از  جمله مهندس علیمرادیان خیر نهاوندی،محمد رضا علی حسینی و حجت الاسلام زمانیان نماینده های پیشین،محمد رضا عبدالملکیان شاعر نهاوندی،علی عبدالملکی مدیر مسول نشریه فردای نهاوند ، عباس خرمی مدیر موسسه فرهنگی علیمرادیان،پرفسور قیاسوند و جمعی از استادان دانشگاه ها و همشهریان مقیم تهران صورت گرفت.
 این مراسم با تلاوت آیاتی از قران مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران شروع شد. بعد از آن فیلمی از سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد دو تن از چهره های علمی نهاوند  شیخ محمد نهاوندی و شیخ علی اکبر نهاوندی و فیلمی کوتاه از طبیعت و آثار تاریخی نهاوند پخش شد که مورد توجه حضار قرار گرفت.
بعد از خیر مقدم و اعلام برنامه توسط مجری،آقای امید زهره وند مجری طنز گوی نهاوندی صدا و سیما با اجرای برنامه ایی شاد به زبان نهاوندی خنده را بر لبان حاضرین آورد و پس از آن متنی توسط دکتر حسین زرینی با عنوان نهاوند کجاست؟ که مروری بر تاریخ و حوادث و وقایع نهاوند در دوره های مختلف تاریخ بود قرائت شد.
در ادامه ی برنامه گروه موسیقی سنتی که از نهاوند آمده بودند برنامه ی خود را با شعرهای محلی اجرا کردند.
بعد از اتمام برنامه ی موسیقی مجری از خانم سمیرا قیاسی دعوت کردد تا متنی را که قبلا تهیه کرده بودند را برای همشهریان قرائت کنند. شاید تنها قسمت برنامه بود که دختر و پسر و پیر و جوان را تحت تاثیر قرار داد. اشک هایی که از گوشه ی چشم مردم سرازیر می شد دیدنی بود و بغضی که در گلوی سمیرا قیاسی بود بیشتر از آن متن مردم را متاثر می کرد. قسمتی از نوشته ی سرکار خانم سمیرا قیاسی: 
دلم برای همه کودکیهایم تنگ شده . برای همه روزهای قشنگی که با تو و در دل تو سپری شد.برای همه کوچه پس کوچه های دوخواهران و پای قلعه.برای بازیهای شاد و شیطنتهای معصومانه کودکی مان.دلم برای خانه مادربزرگ تنگ شده و برای آن اطاقهای خشتی قدیمی که زمستان با یک چراغ علاء الدین گرم گرم می شد و تابستانها بازکردن تنها پنجره اش نسیمی جان فزا به اهالی خانه هدیه می کرد. روزهایی که نه کولر بود و نه بخاری. روزهای خوشی که هنوز حتی تلویزیون رنگی هم نداشتیم و نمیدانستیم کامپیوتر چیست؟‌روزهایی که بهترین سرگرمی مان زیر درخت توت کهنسال خانه مادربزرگ نشستن و خاله بازی کردن بود و همه عشقمان جمع کردن توتهای سفید آن درخت قدیمی از روی زمین.
خانم قیاسی با تشویق حضار از روی صحنه پایین آمدد و مجری برنامه از آقای محمدرضا عبدالملکیان شاعر معروف نهاوندی دعوت کرد که روی صحنه بیایند. در پیامکی که از طرف دکتر مهدی سنایی برای مردم ارسال کرده بودند آمده بود که (منتظر مهربانی شما هستیم) بنا به این پیامک آقای عبدالملکیان شعر مهربانی را برای حاضرین جلسه قرائت کردند.
بعد از شعر آقای عبدالملکیان دکتر سنایی برای سخنرانی به بالای صحنه رفتند.
مهدی سنایی که سخنرانیش را با درود به روح تابناک امام راحل و 850 شهید شهرستان و همچنین مفاخری چون شیخ علی اکبر نهاوندی، آیت الله علیمرادیان، آیت الله قدوسی و گروه ابوذر و شهید حیدری ادامه داد با اشاره به بحث توسعه نهاوند و موانع آن اعلام کرد که بررسی موانع توسعه نهاوند مربوط به جلسات کارشناسی و مشورتی است و در جای خود در حال انجام است اما نیاز امروز شهرستان اقدام بر توسعه و مشارکت جمعی در آن است.
سنایی خطاب به نهاوندیان مقیم مرکز گفت: نهاوند تنها در صورتی به سطح قابل توجهی از توسعه خواهد رسید که مردم و مسئولان علاوه بر گلایه از عقب ماندگی با شجاعت و جسارت برای رفع این عقب ماندگی و گرفتن حق اقدام نمایند. وی با اشاره به شعار انتخاباتی خود که «حق گرفتنی است نه دادنی» تأکید کرد اگر حقوق نهاوند از دست رفته است تنها با جسارت و شجاعت و تلاش مردم و مدیران است که این وضعیت می تواند جبران شود.
سنایی در بخش دیگری یک ضرورت دیگر توسعه نهاوند را مشارکت همگانی و تلاش دسته جمعی همه نهاوندیان به ویژه مردم و نخبگانی که خارج از نهاوند هستند دانست. وی اعلام کرد که از هر کسی که بخواهد در نهاوند سرمایه گذاری کند حمایت می کند و همگان را فراخواند که با الهام از شعر «مهربانی» آقای عبدالملکیان قدری نسبت به نهاوند مهربانتر باشند.
نماینده نهاوند اعلام نمود اگر همه نهاوندیان به اندازه مهندس علیمرادیان شهرستانشان را دوست داشته باشند نهاوند راه آبادانی را به زودی طی خواهد کرد.
سنایی پس از اشاره به طرح های فراوان در حال اجراء در نهاوند از همه همشهریان خواست که روحیه مساعدت بیشتری از خود نسبت به شهرستان نشان دهند.
پس از سخنرانی کوتاه دکتر سنایی، آقای علی عبدالملکی مدیر مسول نشریه فردای نهاوند در جایگاه حضور یافتند.ایشان چنین اظهار داشتند: فضای خوبی برای کار در نهاوند ایجاد شده است و آقای دکتر سنایی توجه هیئت دولت را به نهاوند جلب کرده است و اگر همت کنیم و دست در دست هم دهیم در آینده ایی نزدیک نهاوندی آباد خواهیم داشت.
پس از سخنرانی آقای عبدالملکی  گروه موسیقی  به روی صحنه آمدند و آهنگ های شاد محلی برای همشهریان اجرا کردند و پس از نویت رسید به مسابقه ایی که برای بچه ها ترتیب داده شده بود که توسط امید زهره وند اجرا شد. در این مسابقه جوایزی به بچه های حاضر در سالن اهدا شد.
مجری برنامه پایان جلسه را اعلام کرد و از مردم در خواست کرد که برای پذیرایی به داخل محوطه بروند.
حاشیه های مراسم:
در پایان جلسه عصرانه ای با آش رشته بین مردم تقسیم شد و روی میز های پذیرایی سوغات نهاوند از جمله کلوا،خمیر سنل و حلوا گردویی چیده شده بود.
جمعیت آنقدر زیاد بودند که بعضی در سالن سر پا ایستاده  و بقیه هم در محوطه اردوگاه نشسته بودند. افرادی هم برای خوردن گیلاس و آلو به بالای درخت های اردوگاه رفته بودند.
دوستان قدیمی که سال های سال همدیگر را ندیده بودند آنروز خاطرات گذشته را مرور می کردند.
دکتر سنایی ، مهندس علیمرادیان و چهره های دیگر در جمع مردم حضور یافتند

 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ساعت 16:58  توسط حقیقت  |